Northwest Suburban Conference Login Here  
Member Schools Conference Schedules
 
CalendarRosters
  
 

Calendar

 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Saturday, Nov 27, 2021
Time Event Location Details
TBD
Hockey:Boys Varsity Tournament
Maple Grove vs. Edina @ Plymouth Arena 
8:00am
Wrestling: Varsity Invitational
Multiple Schools vs. Osseo @ Osseo High School 
9:00am
Basketball:Boys Varsity Scrimmage
Multiple Schools vs. Forest Lake @ Forest Lake Area High School 
9 AM - Forest Lake vs Andover, C-I vs. Armstrong, CL vs. Irondale 9:45 AM - SF vs. Irondale, Hudson vs. ER, Rogers vs. C-I, FL vs. Armstrong 10:30 AM - FL vs. S...
9:00am
Basketball:Boys Varsity Scrimmage
Multiple Schools vs. Forest Lake @ Forest Lake Area High School 
9 AM - Forest Lake vs Andover, C-I vs. Armstrong, CL vs. Irondale 9:45 AM - SF vs. Irondale, Hudson vs. ER, Rogers vs. C-I, FL vs. Armstrong 10:30 AM - FL vs. S...
9:00am
Basketball:Boys Varsity Scrimmage
Rogers High School vs. Forest Lake @ Forest Lake High School 
9:00am
Basketball:Boys Varsity Scrimmage
Andover vs. Forest Lake @ Forest Lake HS 
9:00am
Basketball:Girls Varsity Scrimmage
Osseo vs. St. Francis @ St. Francis High School 
9:00am
Basketball:Girls JV Scrimmage
Osseo vs. St. Francis @ St. Francis High School 
9:00am
Basketball:Girls 9A Scrimmage
Osseo vs. St. Francis @ St. Francis High School 
9:30am
Basketball:Girls Varsity Invitational
Apple Valley vs. Park Center @ Hamline University 
Opponent Apple Valley or Bloomington Kennedy
9:30am
Basketball:Boys Varsity Scrimmage
Multiple Schools vs. North Branch @ North Branch High School 
Scrimmage 1 - NB vs Fridley, Blaine vs Centennial Scrimmage 2 - NB vs Blaine, Centennial vs Fridley Scrimmage 3 - NB vs Centennial, Blaine vs Fridley
9:30am
Basketball:Boys JV Scrimmage
Multiple Schools vs. North Branch @ North Branch High School 
Scrimmage 1 - NB vs Fridley, Blaine vs Centennial Scrimmage 2 - NB vs Blaine, Centennial vs Fridley Scrimmage 3 - NB vs Centennial, Blaine vs Fridley
11:00am
Hockey:Girls JV Tournament
Blaine vs. Grand Rapids @ Grand Rapids Arena 
11:15am
Basketball:Girls JV Invitational
Apple Valley vs. Park Center @ Hamline University 
11:30am
Hockey:Boys JV Tournament
Andover vs. Roseau @ Pagel Ice Arena 
12:00pm
Basketball:Boys Varsity Scrimmage
Multiple Schools vs. Farmington @ Farmington High School 
12:00pm
Basketball:Boys Varsity Scrimmage
Multiple Schools vs. Farmington @ Farmington High School 
12:00pm
Basketball:Girls B Squad Game  (Cancelled)
Cambridge-Isanti vs. Spring Lake Park @ Spring Lake Park High School 
12:00pm
Basketball:Girls 9A Game  (Cancelled)
Cambridge-Isanti vs. Spring Lake Park @ Spring Lake Park High School 
SLP B-Squad will play CI 9A
1:00pm
Hockey:Boys JV Game
Elk River vs. Buffalo @ Buffalo Civic Center 
1:00pm
Hockey:Girls JV Game
Centennial vs. Elk River @ Elk River High School 
Non-Conference game
1:00pm
Hockey:Girls JV Game
Centennial/Spring Lake Park vs. Elk River @ Elk River High School 
Non-Conference game
1:00pm
Hockey:Girls Varsity Tournament
Blaine vs. Grand Rapids @ Grand Rapids Ira Civic Center 
1:00pm
Hockey:Girls JV Game
Alexandria Area vs. Maple Grove @ Maple Grove Community Ice Arena 
1:15pm
Hockey:Boys JV Game
Spring Lake Park vs. Cambridge-Isanti @ Isanti Ice Arena 
1:30pm
Basketball:Girls JV Game
Blaine vs. Duluth East @ Duluth East 
1:30pm
Basketball:Girls 9A Game
Blaine vs. Duluth East @ Duluth East 
1:30pm
Basketball:Girls JV Game
Cambridge-Isanti vs. Spring Lake Park @ Spring Lake Park High School 
2:00pm
Hockey:Boys Varsity Tournament
Andover vs. Roseau @ Pagel Ice Arena 
3:00pm
Basketball:Girls Varsity Game
Blaine vs. Duluth East @ Duluth East 
3:00pm
Basketball:Girls Varsity Game
Cambridge-Isanti vs. Spring Lake Park @ Spring Lake Park High School 
3:00pm
Hockey:Boys Varsity Game
Elk River vs. Buffalo @ Buffalo Civic Center 
3:00pm
Hockey:Girls Varsity Game
Centennial vs. Elk River @ Elk River High School 
Non-Conference game
3:00pm
Hockey:Girls Varsity Game
Centennial/Spring Lake Park vs. Elk River @ Elk River High School 
Non-Conference game
3:00pm
Hockey:Boys Varsity Game
Spring Lake Park vs. Cambridge-Isanti @ Isanti Ice Arena 
3:00pm
Hockey:Girls Varsity Game
Alexandria Area vs. Maple Grove @ Maple Grove Community Ice Arena 
3:30pm
Hockey:Boys JV Game
Woodbury vs. Champlin Park @ HealthEast Sports Center 
Game at either 3:15pm or 3:30pm
4:00pm
Hockey:Boys Varsity Game
Coon Rapids vs. Chisago Lakes @ Chisago Lakes Arena 
4:30pm
Basketball:Girls JV Tournament
Cretin-Derham Hall vs. Totino-Grace @ Saint Thomas Academy 
5:00pm
Hockey:Boys JV Game
Irondale vs. Armstrong @ New Hope Ice Arena 
5:00pm
Hockey:Boys JV Game
Anoka vs. Southwest Christian @ Richfield Ice Arena 
5:00pm
Hockey:Boys JV Game
Lakeville South vs. Rogers High School @ Rogers Ice Arena 
6:00pm
Hockey:Boys JV Game
Coon Rapids vs. Chisago Lakes @ Chisago Lakes Arena 
7:00pm
Hockey:Boys Varsity Game
Irondale vs. Armstrong @ New Hope Ice Arena 
7:00pm
Hockey:Boys Varsity Game
Anoka vs. Southwest Christian @ Richfield Ice Arena 
7:00pm
Hockey:Boys Varsity Game
Lakeville South vs. Rogers High School @ Rogers Ice Arena 
7:15pm
Basketball:Girls Varsity Tournament
Cretin-Derham Hall vs. Totino-Grace @ Saint Thomas Academy 
7:45pm
Hockey:Boys Varsity Game
Duluth Denfeld vs. Champlin Park @ HealthEast Sports Center 
Game at either 5:30 or 7:45pm

     


      View: 
November  2021
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
 
View Schedules: